کولر گازی

 

کولر گازی
کولر گازی

کولر گازی

در هنگام انتخاب کولر گازی ، چندین نکته با توجه به محل و شرایط مورد نظرتان را باید در نظر داشته باشید:

آیا در یک خوابگاه یا خانه اجاره ای زندگی می کنید؟ اگر چنین است ، تهویه مطبوعی را باید انتخاب نمایید که نیازی به نصب نداشته باشد، یک فن یا کولرگازی پرتابل از جمله این انتخاب ها می تواند باشد.

قبل از خرید کولرگازی اندازه فضای مورد نظر خود را برای گرم کردن یا خنک کردن را محاسبه نمایید. عدم تطابق فضا با ظرفیت کولرگازی انتخاب شده ممکن است نتیجه رضایت بخشی نداشته باشد و یا باعث هدر رفتن بی مورد انرژی شود.

آیا باید تابستان خانه خود را خنک کنید و در زمستان آن را گرم کنید؟ اگر چنین است، تهویه مطبوع دارای ویژگی چرخه معکوس (Reverse Cycle) را برای کنترل دمای هوا در طول سال در نظر بگیرید.

ویژگی های کولر گازی

ظرفیت خنک کنندگی کولرگازی
ظرفیت خنک کنندگی کولرگازی

داشتن آگاهی در مورد ویژگی های کولرگازی

برای اطمینان از خرید یک سیستم تهویه مطبوع مطابق با معیارهای مناسب ، درک چند اصطلاح مهم ضروری است:

Reverse Cycle (چرخه معکوس): کولرگازی چرخه معکوس یک تهویه مطبوع است که قابلیت گرمایش و سرمایش را داشته باشد.

Inverter (اینورتر): کولرگازی اینورتر برای بهبود متعادل نگه داشتن دما و افزایش بهینه سازی مصرف انرژی ، یک جریان هوای ثابتی را ارائه می دهند.

Smart AC (کولرگازی هوشمند): کولرگازی های هوشمند به مودم خانگی شما متصل می شوند ، بنابراین می توانید بر روی یک برنامه در دستگاه های تلفن همراه سازگار ، عملکرد آنها را کنترل و نظارت کنید.

در زیر ویژگی های کولرگازی میتسوبیشی را مشاهده می نمایید:

 

ظرفیت و کارآیی کولرگازی

ظرفیت سرمایش کولر گازی

ظرفیت سرمایش کولر گازی

ظرفیت کولر گازی با واحد حرارتی انگلستان (BTUs) و توان خروجی با کیلو وات اندازه گیری می شود. کارآیی یک سیستم تهویه مطبوع با استفاده از یک سیستم بر مبنای تعداد ستاره طبقه بندی می شود که برای یک سیستم تهویه مطبوع هر چه تعداد ستاره ها بیشتر باشد ، یعنی کارایی بالاتری دارد.

به عنوان یک قاعده کلی ، یک کولرگازی به حداقل 80 وات برق برای خنک کردن هر متر مربع در اتاق نیاز دارد.

سیستم های تهویه مطبوع چرخه معکوس (Reverse Cycle) از دو مقدار کیلووات استفاده می کنند: یکی برای ظرفیت خنک کنندگی و دیگری برای گرمایش.

راندمان کولرگازی به صورت رتبه بندی ستاره ای تعیین می شود و مبنای آن بر نسبت ورودی انرژی به خنک کنندگی و ظرفیت گرمایش قرار داده شده است.

صدای کولرگازی

اینکه تا چه میزان کولرگازی سکوت و آرامش را در محیط حفظ کند در آسایش خانواده نکته مهمی می باشد. اگر هنگام خواب کودک خود، صدای تهویه مطبوع ایجاد مزاحمت کند، متوجه خواهید شد که انتخاب مناسبی انجام نداده اید.

ویدیوی زیر میزان صدای کولرگازی میتسوبیشی را نشان می دهد:

 

انواع کولر گازی

کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت به طور کلی موثرترین سیستم سرمایش و گرمایش به نسبت انواع دیگر تهویه مطبوع خانگی محسوب می شود. اسپلیت ها از دو واحد تشکیل شده اند که یک قسمت در خارج از خانه و قسمت دیگر در داخل خانه نصب می شود.

معمولاً اسپلیت نسبت به گزینه های دیگر ساکت تر ، قدرتمندتر و کارآمدتر می باشد. این تهویه مطبوع برای هر کسی که به دنبال خنک کردن اتاق های بزرگ یا حتی اقامتگاه های بزرگ باشند ایده آل است.

کولرگازی اسپلیت همچنین طوری طراحی شده که ویژگی های دیگری نظیر WiFi داخلی، یونیزه کردن هوا و سنسورهای حرکتی داشته باشد که کیفیت هوای تصفیه شده با دمای مناسب را افزایش می دهد.

نکته مهمی که وجود دارد این است که اسپلیت می بایست حتما توسط یک نصاب حرفه ای نصب شود. بنابراین قبل از خرید ، هزینه نصب را در مجموع هزینه خرید و نصب کولرگازی لحاظ نمایید. کولر گازی اسپلیت برای صاحبان خانه، صاحب رستوران ها، صاحب شرکت ها و ادارات،  صاحبان هتل ها و … پیشنهاد می شود.

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای
کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای در شرایط محدودتر می تواند جایگزین اسپلیت شود و هنوز هم می توانند در شرایط مناسب نتایج برجسته ای را ارائه دهند.

کولرگازی پنجره ای برای کنترل درجه حرارت در یک اتاق منفرد یا یک فضای محدود مناسب است. در صورت استفاده صحیح ، کولرگازی پنجره ای می تواند بسیار کارآمد و مؤثر باشد.

بر خلاف اسپلیت ، تهویه مطبوع پنجره ای می تواند به راحتی توسط هر کس که دارای مهارت های اساسی DIY است نصب شود. توجه داشته باشید در صورت نصب این واحدها با ایجاد دریچه بر روی دیوار باید از یک فرد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

کولر گازی پنجره ای همچنین دارای چندین ویژگی مفید مانند تایمر ، کنترل از راه دور و یونیزه کننده هوا می باشد. از آنجا که کولرگازی پنجره ای نیاز دارد که شما همیشه یک پنجره را باز نگه دارید، ممکن است مایل باشید یک توری برای ممانعت از ورود حشرات به اتاق بر روی پنجره نصب نمایید.

کولر گازی پرتابل (قابل حمل)

کولر گازی قابل حمل
کولر گازی قابل حمل

کولر گازی پرتابل (قابل حمل) مناسب برای هر کسی است که می خواهد دما را در تنها یک اتاق و بدون هیچ گونه نکات تخصصی DIY تنظیم کند. این کولرگازی های قابل حمل جمع و جور بوده و به راحتی جابجا می شوند، می توانید این کولرگازی پرتابل را در هر کجای خانه که بخواهید قرار دهید.

کولرگازی پرتابل (قابل حمل) برای هر کسی که در محل های اجاره ای باشد ایده آل است؛ زیرا نیازی به نصب ندارد. اگرچه آنها مانند سایر گزینه های گران قیمت دیگر موثر نیستند ، اما هنوز هم می توانند به شما کمک کنند تا از گرمای هوا در آب و هوایی گرم مانند استرالیا به میزان مناسبی بکاهید.

اگر قصد استفاده از آن را در تمام منزل خود دارید ، وزن یک تهویه مطبوع پرتابل را در نظر داشته باشید. اگر بخواهید آن را مرتب جا به جا نمایید با توجه به وزن آن، این خود یک مشکل خواهد بود. اما اگر نیاز به خنک کردن اتاق های واقع در طبقه دیگری از خانه خود داشته باشید ، می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

کولر گازی پرتابل همچنین دارای طیف وسیعی از ویژگی های مناسب مانند کنترل از راه دور و تایمر می باشد. همچنین عملکردهایی مانند omnidirectional louvers (دکورهای همه کاره) می تواند به شما کمک کند تا هوای خنک شده را به طور یکنواخت در سرتاسر اتاق پخش کنید تا نتایج بهتری داشته باشید.

ظرفیت سرمایش کولرگازی بر حسب متراژ

شما می بایست تهویه مطبوعی را انتخاب کنید که با اندازه اتاقتان مطابقت داشته باشد. پیدا کردن تهویه مطبوع مناسب به عوامل متعددی از جمله اندازه اتاق ، ارتفاع سقف ، عایق ، اندازه پنجره ها ، میزان نور خورشید و موارد دیگر بستگی دارد. در زیر ظرفیت تقریبی خنک کنندگی و گرمایش مورد نیاز برای اندازه های مختلف اتاق ارائه شده است:

جدول ظرفیت خنک کنندگی و گرمایش کولر گازی
جدول ظرفیت خنک کنندگی و گرمایش کولر گازی

این جدول فقط یک راهنمای کلی برای ظرفیت های گرمایش و سرمایش دستگاه های تهویه مطبوع در طیف وسیعی از مارک ها است که شرایط محیطی استاندارد در اندازه های مختلف اتاق را در نظر می گیرد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مناسب ترین کولر گازی برای خانه یا اتاق خود ، با بخش مشاوره فروش فروشگاه ایرانیان تماس بگیرید.

آموزش نصب و تعمیر کولر گازی

فروشگاه ایرانیان کتاب نصب و تعمیر کولر های گازی پنجره ای و اسپلیت نوشته مهندس علی میاح را جهت مطالعه علاقه مندان به صورت پی دی اف تهیه نموده است که می توانید آن را از لینک زیر دانلود نمایید:

تهیه محصول از فروشگاه ایرانیان

برند های میتسوبیشی و اجنرال هم اکنون در فروشگاه ایرانیان موجود می باشد که می توانید آنها را در بخش محصولات فروشگاه ایرانیان مشاهده فرمایید.

ویدیوی زیر خصوصیات تهویه مطبوع میتسوبیشی را معرفی می نماید:

 

می توانید از طریق تماس با ما نسبت به مشاوره جهت خرید و نهایتا سفارش محصول با شرایط ویژه اقساطی اقدام نمایید. همکاران ما در بخش فروش در کمتر از ۲۴ ساعت درخواست شما را پیگیری خواهند نمود و راهنمایی های لازم جهت خرید و نصب و راه اندازی محصول را می نمایند.

تماس با خط ثابت مشاوره فروش ایرانیان

تماس با همراه مشاوره فروش ایرانیان

 

[/vc_column_text][vc_btn title=”تماس جهت مشاوره” color=”pink” size=”lg” i_icon_fontawesome=”fa fa-phone” add_icon=”true” link=”url:tel%3A%2B989126717543|||”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”تماس جهت مشاوره” color=”pink” size=”lg” i_icon_fontawesome=”fa fa-phone” add_icon=”true” link=”url:tel%3A%2B989126717543|||”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”تماس جهت مشاوره” color=”pink” size=”lg” i_icon_fontawesome=”fa fa-phone” add_icon=”true” link=”url:tel%3A%2B989126717543|||”][/vc_column][/vc_row]